تور دبی

سفرنامه دبی - تور دبی را همیشه به خاطر خواهید سپرد ! - تور دبی - تور امارات متحده عربی -تور ارزان قیمت دبی

تور دبی - تور امارات متحده عربی -تور ارزان قیمت دبی

مجری بهترین تورهای دبی

سفرنامه دبی - تور دبی را همیشه به خاطر خواهید سپرد !

سفرنامه دبی - تور دبی را همیشه ...


وقتی که صحبت از مسافرت و تور دبی است قسمت زیادی از کارهم مربوط به سفرنامه های هموطنان ما می باشد که یا خودشون و یا از طریق تور دبی به کشور امارات متحده عربی سفر کرده اند و در این سفرنامه های سعی کرده اند تا خاطرات و احساساتشون از سفر دبی را در قالب سفرنامه دبی برای دیگران تشریح کنند.

سفرنامه دبی که در زیر ملاحظه می کنید توسط آقای اکبرزاده نوشته شده که از وبسایت 7thsky.org نقل می شود.


چگونه دبی،دومین شهر بزرگ امارات متحده عربی، توانسته بعد از گذشت فقط چها ر دهه از استقلال چنین پیشرفتهای خیره کننده ای داشته باشد و با داشتن آب و هوایی گرم و خشک و خاکی لم یزرع سالیانه حدود 50میلیون مسافر را جذب خود  کرده و در سالیان اخیر در اوایل جدول شهر های پر بازدید جهان باشد؟ چگونه علیرغم اینکه از نظر ذخایر نفتی در رتبه های برتر جهانی است ولی درآمد حاصل از نفت آن کمتر از 6 درصد درآمد ناخالص ملی است و درآمد اصلی دبی از طرق دیگری مانند گردشگری، ساخت و ساز،ترانزیت مسافر و کالا و... می باشد؟


یافتن پاسخ این سوالات می توانست انگیزه خوبی برای مسافرت به این شهر توریستی را در من ایجاد کند که البته حس دیدن شهری با ساختمانهای شیک و منحصر به فرد،هتل هایی با امکانات فراوان،بازه ای گسترده برای قیمت تورها،نزدیکی و کوتاهی طول پرواز و صد البته استفاده از تفریحات و سرگرمیهای زائدالوصف دبی نقش زغال خوب و رفیق بد را بازی کردند و من و سه نفر از دوستانم را مجاب کردند تا سفری به دبی داشته باشیم.سفر دبی


بعد از گشت و گذار فراوان در سایتهای مختلف و کسب اطلاعات لازم از خدمات و قیمتهای پروازها و هتلها وبا نیم نگاهی به جیب مبارک با مراجعه به یک آژانس مسافرتی و تحویل مدارک(پاسپورت و عکس) و تعریف بازه زمانی مورد نظر،انجام امور بعدی را به آژانس سپرده و با هماهنگی که با ایشان داشتم بالاخره تور 3شب دبی با پرواز ماهان رفت 19.30شنبه19نوامبرو برگشت 23.20 سه شنبه 22نوامبر2011 و هتل(H.B) 3 ستاره(sun & sand)انتخاب شد.

چون از شهرستان دو ساعتی تا فرودگاه امام فاصله داشتیم و می خواستیم یکی دو ساعت قبل از پرواز در سالن فرودگاه حاضر باشیم ساعت 15 سوت شروع مسافرت به صدا در آمد و با حضوری به موقع در فرودگاه و انجام تشریفات لازم راس ساعت مقرر سوار هواپیما شدیم و تهران را به مقصد دبی ترک کردیم و با پروازی خوب و راحت وبا پذیرایی خوب هواپیمایی ماهان و بعد از گذشت حدودیک ساعت و چهل دقیقه در فرودگاه 50ساله دبی به زمین نشستیم.خروج از آسمان ایران و گذر از هوای سرد و زمستانی آن و ورود به هوای گرم و مطبوع دبی در آن فصل سال تنها دلیل ما برای خروج لباسهای زمستانی امان بود .


از راه تونلی طویل وارد بزرگترین فرودگاه خاورمیانه از نظر تعداد پروازو دوازدهمین فرودگاه جهان از لحاظ شمار مسافر شدیم. سیستم ورود به فرودگاه تا خروج آن طوری طراحی شده بود که مسافران بتوانند در حین طی مسیر بخش های مختلف آن را ببینندو از تماشای رنگ های شاد و متنوع به کار رفته در آن و تابلوهای تبلیغاتی زیبا و مدرن و فروشگاه های شیک و لوکس (که برای مسافران خروجی قابل دسترس است)و ساخت مدرن آن لذت ببرند.


حضور تعداد انبوهی از مسافران با ملیتها و رنگها و لباسهای متنوع در پشت باجه های زیاد کنترل پاسپورت  برای همه ما تازگی داشت.با اشتباهی که مرتکب شدیم و در ابتدا به صف های چشم نگاری که در آخر سالن مخصوص مسافران ایرانی و دیگر کشورهای آسیایی بود نرفتیم حدود یک ساعتی وقت را ازدست دادیم واین باعث شد تاخیر زیادی در خروج از فرودگاه داشته باشیم و سرویس هتل را ازدست داده و با تاکسی خود را به هتل رساندیم.


لازم به ذکر است تاکسی های کرم رنگی که در خیابانهای دبی تردد می کنندشاید بهترین وسیله برای جابه جایی توریست ها باشند چرا که اتوبوس ها ،مترو و قطار برای حمل و نقل بین مناطق مسکونی و مسیرهای طولانی استفاده می شوند و تا بخواهی مسیر ها و ایستگاهها را شناسایی کنی مدت کوتاه سفر تمام شده است. البته برای گروه چهار نفره ما به دلیل تقسیم مبلغ کرایه تاکسی مقرون به صرفه بود

.

سفرنامه دبی - تور دبی را همیشه به خاطر خواهید سپرد !

.
شب از نیمه گذشته بود که خسته و کوفته به هتل رسیدیم( که علیرغم اختلاف نیم ساعته ساعت تهران و دبی تاخیر زیادی داشتیم )که خوشبختانه زود پذیرش شده وبه اتاقهایمان راهنمایی شدیم..

صبح روز اول در رستوران هتل از ما با صبحانه ای کامل و فراتر از انتظار ما از یک هتل سه ستاره شامل انواع نان،آب میوه،چای،قهوه،مرباجات،عسل،سوسیس و کالباس،لبنیات،تخم مرغ و...پذیرایی شد.سپس در لابی معمولی هتل با لیدر تور ملاقات کردیم که او ضمن توضیح پیرامون قوانین داخلی هتل مانند ساعت سرو صبحانه و نهار،نحوه استفاده از سرویس های هتل جهت مراکز خرید و ساحل دریا و...لیستی از تورهایی که ما می توانستیم با پرداخت هزینه از آنها استفاده کنیم به ما ارائه کرد که همانجا با مشورت لیدر و دوستان و با اطلاعاتی که از قبل از گردشگری دبی از طریق سایتهای مختلف پیدا کرده بودم برای سه روز اقامت مان در دبی برنامه ریزی کردم.

نیم روز اول را با گشت و گذار و خرید در سیتی سنتر و دی تودی ویک فروشگاه دیگر که نزدیک هتل بود سپری کردیم.مرکز دیره سیتی سنتر مکان مناسبی برای احساس چند ملیتی بودن دبی است و دارای سه طبقه شامل انواع کامل فروشگاه هاست و اغلب مارک های معروف مانند gapو adidasو river islandرا در خود جای داده است. روبروی سیتی سنتر یکی از شعبه های دی تو دی قرار دارد که اغلب ایرانی ها از آنجا خرید می کنند و تنوع کالا و قیمت ها نسبتا مناسب است.

.

سفرنامه دبی - تور دبی را همیشه به خاطر خواهید سپرد !

.
در بازگشت از خرید تنی به آب استخرو سونای موجود در پشت بام هتل زدیم و بعد از صرف نهار که به صورت بوفه و ترکیب کاملی از پیش غذا،غذای اصلی و دسر و سالاد بود مدت کوتاهی در اتاقهای نسبتا تمیز هتل استراحت کردیم و با تلفن لیدر تور برای شرکت در تور گشت شهربه لابی هتل رفتیم .این تور برای هر نفر حدود 25 دلار هزینه داشت.اولین مقصد ما بلوار های سرسبز اطراف کاخ شیخ دبی بودکه حضور تعداد زیادی طاووس که آزادانه در حال چریدن بودند توجه همه را به خود جلب کرداما این سوال که چرا همه تورها را به آنجا می بردند بی جواب ماند!

.

سفرنامه دبی - تور دبی را همیشه به خاطر خواهید سپرد !

.
بعد از مدتی سرگرم شدن با طاووس ها و عکس گرفتن از آنها به طرف شهر جمیرا حرکت کردیم.قدم زدن در پیچ و خم های بازار سنتی عربها،وگذر از کنار بادگیرهای سنتی که آدمی را تا گذشته دبی می بردو نظاره آنهایی که در خور به آرامی با قایقهای سنتی در حال حرکت بودند و نظاره برج العرب،شاهکار معماری عصر مدرن، در کنار غروب دل انگیز خورشید از دستاوردهای این بخش از گشت شهری بود.

.

سفرنامه دبی - تور دبی را همیشه به خاطر خواهید سپرد !

سفرنامه دبی - تور دبی را همیشه به خاطر خواهید سپرد !

سفرنامه دبی - تور دبی را همیشه به خاطر خواهید سپرد !

.
مقصد بعدی مرکز خرید ابن بطوطه بود که ساختمان آن به شش قسمت تقسیم شده و هر قسمت بیانگر فرهنگ و تمدن یکی از تمدن های کهن چین،هند،مصر،تونس،اندلس و ایران است ودر هر قسمت فروشگاه های فراوانی وجود دارد.نام این مرکز خرید از محقق عرب قرن 14 گرفته شده که 29 سال عمر خود را صرف سفر در سرتاسر خاورمیانه کرده است.

.

سفرنامه دبی - تور دبی را همیشه به خاطر خواهید سپرد !

تور دبی

.

سفرنامه دبی - تور دبی را همیشه به خاطر خواهید سپرد !

.
تماشای برج خلیفه بلند ترین ساختمان دنیا با 160 طبقه و828متر ارتفاع مرحله بعدی گشت بود که قدرت و اقتدار آدمی را اثبات میکرد و تماشای برنامه هر نیم ساعت یکبار رقص فواره ها در آبهای اطراف این برج و در کنار مرکز خرید امارات جمعیت زیادی را که به تماشا ایستاده بودند به تشویق و تحسین وا می داشت.

.

سفرنامه دبی - تور دبی را همیشه به خاطر خواهید سپرد !

دیدن آبنما در تور دبی


علیرغم خستگیهای فراوانی که در ساقهای پایمان موج میزد قدم زدن در مرکز خرید امارات و تماشای آکواریوم کم نظیرو پیست اسکی سرپوشیده و فروشگاه های متنوع و رنگارنگ  موجود در آن را از دست ندادیم و بالاخره تور گشت شهر با صرف شام در یک رستوران ایرانی به همراه موسیقی زنده به پایان رسید.


سفرنامه دبی - تور دبی را همیشه به خاطر خواهید سپرد !

.
صبح روز دوم(از ساعت 11به بعد)به پارک آبی Wild Wadi(دره وحشی)اختصاص یافت. این مجموعه در بیش از 12 آکر در کنار هتل جمیرا و برج العرب واقع شده و دارای 23 سواری آبی و جاذبه هایی مناسب کلیه سنین و سطوح شجاعت است . ورودی برای هرنفر فکر می کنم 150 درهم امارات بود.عصر همان روز به گشت و گذار در خیابانها و بازارهای تودرتو و سنتی میدان جمال عبدالناصر،بازار طلا و ادویه ،بازار مرشدو... در همان اطراف گذشت که خاطرات دوستانم را که سالهای خیلی قبل از دبی دیدن کرده بودند وآن را برای من تعریف کرده بودند یاداوری می کرد.
تور دبی

.

سفرنامه دبی - تور دبی را همیشه به خاطر خواهید سپرد !

.
 و شب در تور کشتی ( باهزینه 25 دلار) سوار بر قایقی بزرگ که با چراغهای زیبایی مزین شده بود به همراه موسیقی زنده و شادمانی هموطنان، صرف شام درعرشه کشتی و روی آبهای نیلگون خلیج فارس را تجربه کردیم.

.

سفرنامه دبی - تور دبی را همیشه به خاطر خواهید سپرد !

.
صبح روز سوم بوسیله سرویس رایگان هتل به پارک ساحلی الممزار رفتیم. این پارک با فضای آزاد چمن و انبوهی از گیاهان مکان مناسبی برای تفریح است و دارای یک آمفی تاتر بزرگ و منطقه ای برای پیک نیک و زمین بازی کودکان و ساحلی شنی و تمیز برای شنا و اتاقهای رختکن همراه با دوش آب شیرین با ورودی 5درهم برای هر نفر میباشد. در آن فصل سال که درشهرخودمان شاهد هوای سرد بودیم شنا در آبهای خلیج فارس و حمام آفتاب در ساحل، خالی از لطف نبود.

.

سفرنامه دبی - تور دبی را همیشه به خاطر خواهید سپرد !

.

سفرنامه دبی - تور دبی را همیشه به خاطر خواهید سپرد !

.

بعد از ساعت 12 بود که به هتل رسیدیم و سریع نسبت به تحویل اتاق ها اقدام کردیم چرا که عدم تحویل اتاق در ساعت CHECH OUT منجر به پرداخت هزینه یک شب اضافی به هتل میشد. وسایل و چمدانهایمان را تحویل امانتداری هتل داده و بعد از صرف نهار ساعاتی را که تا قبل از اعزام به فرودگاه وقت داشتیم به گشت  و گذار در سطح شهر ، کنار خور و چند فروشگاه پرداختیم. باغ وحش پارک ساحلی جمیرا، پیست اسکی، تور صحرا ،تور بالن سواری و مراکز خرید متنوع از قبیل برجومان،فستیوال سیتی،وافی و ...از دیگر برنامه هایی بود که در دبی می توانستیم داشته باشیم اما مگر می توانستیم در این مدت اقامت کوتاه دردبی همه آنها را تجربه کنیم.تور دبی

بالاخره زمان بازگشت فرا رسیدو با سرویس رایگان هتل به فرودگاه دبی رفته و با تشریفاتی به مراتب کمتر از زمان ورود مقدمات پرواز انجام شد .قبل از سوار شدن هواپیما ساعتی را که وقت داشتیم در Free Shop فرودگاه دبی که مجموعه ای کم نظیر از فرشگاه های مختلف لوازم صوتی تصویری ، موبایل ،نوشیدنی ها ، مواد غذایی و ... بود به گشت و گذار و خرید مشغول شدیم. دست آخر هم با پروازی به موقع و راحت در فرودگاه امام به زمین نشستیم.

تاریخ ارسال: جمعه 23 آبان 1393 ساعت 08:37 | نویسنده: رامش | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.