تور دبی

معرفی زیگورات دبی در تور دبی - تور دبی - تور امارات متحده عربی -تور ارزان قیمت دبی

تور دبی - تور امارات متحده عربی -تور ارزان قیمت دبی

مجری بهترین تورهای دبی

معرفی زیگورات دبی در تور دبی

زیگورات دبی و زیگورات چغازنبیل


معرفی زیگورات دبی در تور دبی


زیگورات دبی را در حالی بسیاری از ایرانی ها به عنوان یکی از دیدنی های دبی و یکی از مکان های دیدنی دبی که باید در تور دبی از آن بازدید کرد می شنوند. که اصلا شاید نام زیگورات چغازنبیل با چند هزار سال سابقه تمدنی را نشنیده باشند.

به هر حال قصد ما این است که اگر از داشته های دیگران صحبت می کنیم به نقاط قوت خودمان نیز اشاره ای داشته باشیم. 


زیگورات دبی


معرفی زیگورات دبی در تور دبی


طرح زیگورات دبی یک سازه خودپایدار با تامین انرژی مورد نیاز خود است که قادر میباشد ۱ میلیون نفر را در خود جای دهد. مساحت روی زمین این سازه ۲٫۳ کیلومتر مربع بوده و گفته میشود این طرح میتواند یک نمونه از شهرکهای آینده باشد که نه تنها سازگاری کامل با محیط زیست دارد بلکه بطور کاملا مستقل اقدام به تامین تمامی نیازهای ساکنین خود کند. مسئول این طرح شرکت Timelinks بوده که یک شرکت طراحی محیط زیستی در دبی است.


این سازه همچنین دارای یک سیستم حمل و نقل عمودی-افقی است که افراد را قادر میسازد به هر نقطه از آن منتقل شوند. با وجود ثبت شدن این طرح و در دسترس عموم قرار گرفتن برخی از جزئیات آن, هنوز هیچ خبری در مورد اجرایی شدن آن پخش نگردیده است. شاید این طرح نیز همانند طرح مگاسیتی ژاپن (ابرسازه هرمی در وسط آب) که چندین سال پیش ارائه شد تنها روی کاغذ بماند. در هر صورت تنها زمان نشان میدهد که آیا چنین طرحهایی اجرایی هستند یا خیر.

تاریخ ارسال: جمعه 2 آبان 1393 ساعت 19:54 | نویسنده: رامش | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.